Automatyka do bram – najważniejsze informacje

Automatyka do bram – najważniejsze informacje

Ręczne otwieranie i zamykanie wjazdu na posesję czy drzwi garażu to już przeszłość! W dzisiejszym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego, czym jest i jak działa automatyka do bram. Dzięki niej podniesiesz komfort i bezpieczeństwo na terenie swojego domu!

Nowoczesne automaty do bram przesuwnych, skrzydłowych oraz garażowych (uchylnych) mają niebagatelne znaczenie w codziennym życiu. Wpływają na wygodę kierowców i współpasażerów, którzy nie muszą opuszczać pojazdu, by otworzyć wjazd na teren posesji. Zastosowanie automatyki bram wjazdowych na terenie domów i obiektów użytkowych odkrywa swoje zalety szczególnie w okresie jesienno-zimowym oraz w trakcie intensywnych opadów atmosferycznych.

Co to jest automatyka i siłowniki do bram?

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie – co to jest automatyka i siłowniki do bram? Wysokiej klasy automaty do bram to zaawansowane systemy elektromechaniczne ze sterowaniem elektronicznym, które umożliwiają automatyczne otwieranie i zamykanie wjazdu na teren posesji bez użycia siły ludzkich rąk. Proces odbywa się samoistnie po wykryciu przez centralę sygnału sterującego. Sama kontrola jest realizowana zazwyczaj poprzez pilota bezprzewodowego.

Automatyka do bram – rodzaje napędów

Profesjonalna automatyka do bram to szereg rozwiązań, które można podzielić m.in. ze względu na różne rodzaje napędów. Jakie typy mechanizmów napędowych wyróżniamy?

  • Napędy do bram przesuwnych – przeznaczone do przesuwanych konstrukcji wjazdowych spotykanych na terenie domów jednorodzinnych, jak i obiektów przemysłowych.
  • Napędy do bram skrzydłowych – znajdujące zastosowanie w przypadku otwieranych na zasadzie rozwarcia skrzydeł bramowych po wykryciu sygnału sterującego przez centralę.
  • Napędy do bram garażowych – często stosowane w przypadku uchylnych skrzydeł drzwiowych stosowanych w przypadku garaży i małych obiektów magazynowych.

Warto pamiętać, iż w dobrych sklepach internetowych, takich jak EC System, można znaleźć zarówno siłowniki do bram, jak i napędy do drzwi, rolet i okien, umożliwiające ich automatyzację.

Automaty do bram – najważniejsze parametry

Ze względu na szereg wymiernych zalet wynikających z ich montażu, nowoczesne automaty do bram stają się coraz popularniejsze. Jakie są ich najważniejsze parametry?

  • Moc – oznacza maksymalną wydajność roboczą mechanizmu napędowego.
  • Prędkość liniowa – informuje o dopuszczalnej szybkości otwierania bram przesuwnych.
  • Prędkość wysuwu – charakterystyczna dla bram skrzydłowych.
  • Klasa ochrony – oznaczająca stopień szczelności (np. IP 54).
  • Dopuszczalna waga – maksymalny ciężar konstrukcji bramowej.
  • Chłodzenie silnika – wysokiej klasy napędy własny system chłodzący.
  • Mechanizm awaryjny – jego obecność pozwala na ręczne otwarcie bramy.

Warto również zwrócić uwagę na maksymalną ilość cykli otwierania-zamykania określoną na jeden dzień. Determinuje ona zastosowanie: domowe, przemysłowe lub półprzemysłowe.

Zalety i zastosowania automatyki bram wjazdowych

Szerokie zalety i zastosowania automatyki bram wjazdowych doceniają użytkownicy na całym świecie. Zastosowanie automatów bramowych niweluje konieczność wysiadania z auta, co jest szczególnie uciążliwe w trakcie opadów deszczu lub śniegu. Dodatkowa opcja furtki pozwala też na wygodne korzystanie z wejścia na posesję zwykłym, niezmotoryzowanym użytkownikom.

Podnieś komfort życia z automatyką do bram!

Podsumujmy! Nowatorskie urządzenia do automatyzacji wjazdu na teren posesji albo do automatycznego otwierania i zamykania drzwi garażowych zdecydowanie podnoszą komfort życia. Pomagają również w zwiększeniu dostępności obiektów użytkowych osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu, które poruszają się dostosowanymi samochodami.

Jeżeli szukasz doświadczonego dostawcy profesjonalnych automatów bramowych, to skorzystaj z oferty sklepu internetowego EC System i podnieś komfort życia z automatyką do bram! W szerokiej ofercie znajdziesz specjalne rozwiązania do bram przesuwnych, garażowych i skrzydłowych.

Czy artykuł okazał się pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni ten post.

David jest redaktorem bloga pneumatig i głównym autorem jego artykułów. Jest także studentem automatyki na Politechnice Gdańskiej.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x