Na naszym blogu przedstawiamy od czasu do czasu różne ciekawostki dotyczące zarówno niekomercyjnych (budzik pneumatyczny) jak i komercyjnych (maszyna pakująca) zastosowań pneumatyki. Nowością polskiej myśli technicznej w dziedzinie pneumatyki jest uniwersalna prasa pneumatyczna.
Producent opisuje ją w swojej broszurze jako najmniejsze urządzenie w asortymencie o niewielkiej wadze (zależy jak dla kogo – 45kg :)) i faktycznie jest to urządzenie które spokojnie można by umieścić w dowolnej wielkości pomieszczeniu użytkowym.
Sama konstrukcja prasy jest dość prosta, co czyni urządzenie mało awaryjnym. Prasa pneumatyczna składa się z komory zgniotu (podzielonej na dwie części – górną wrzutową oraz dolną, z której wyjmujemy już sprasowane odpady), siłownika pneumatycznego napędzającego tłok zgniatający oraz sterującego wszystkim zaworu, który powoduje obniżanie tłoka w momencie zamknięcia drzwiczek komory i podnoszenie w momencie ich otwarcia.
Docelowo prasa pneumatyczna przeznaczona jest dla firm posiadających niewielkie ilości odpadów – opakowań metalowych takich jak np. puszki po farbach. Prasa zmniejsza objętość piętrzących się puszek, papieru, kartonu czy folii dzięki czemu można zredukować koszty wywozu śmieci aż do 90%.
Prasa pneumatyczna – dane techniczne:
- Ciśnienie robocze: 8-10 bar
- Siła nacisku [10 bar]: 0.71 tony
- Wewnętrzne wymiary komory: 295mm(szer.)x295mm(głębokość)x380mm(wys.)
- Masa urządzenia: 45kg
- Zasilanie: sprężone powietrze
- Siłownik: fi 100 mm
- Przeznaczona do prasowania: puszek aluminiowych, puszek metalowych, puszek po farbie, papieru, tektury, folii plastikowej, folii stretch.
Jeżeli masz firmę lakierniczą lub inną firmę w której przydała by się tego typu prasa, zwróć się do nas pod nr. telefonu: 58 622 49 22
Witam posiadam firmę lakiernicza i interesuje mnie prasa do zgniatania wiader. bardzo proszę o ofertę cenowo-terminową na takie uzrądzenie wraz z jakiś rysunkiem, opisującym zasadę działania, parametry itp.
Pozdrawiam
Zboralski Adrian
tel. – 695 458 085