Pneumatyka w praktyce: naczynia z hartowanego szkła

Dziś rozpoczynamy na blogu nową serię w której będziemy pokazywać jak, gdzie i do czego profesjonalnie wykorzystuje się pneumatykę i różne urządzenia pneumatyczne. Na pierwszy ogień film z serii “How its made” przedstawiający proces produkcyjny naczyń z hartowanego szkła.

Najciekawsze (dla nas) zaczyna się około 1:40 minuty. W momencie gdy szklana masa trafia do form. Stemple najpewniej korzystają z hydrauliki, ale już w 2:14 minucie widzimy ramię wykorzystujące siłownik pneumatyczny. Obecność sprężonego powietrza w instalacji zostaje potwierdzona w 2:36 minucie – zostaje ono wykorzystane do szybkiego schładzania gorących naczyń. Pneumatyczny chwytak zostaje wspomniany po kilkunastu sekundach w momencie tworzenia pokryw do naczyń, a chwilę później raz jeszcze podczas przenoszenia dzbanków.

Chwytaki pneumatyczne wykorzystują oczywiście siłowniki pneumatyczne które można znaleźć w naszym sklepie. Wkrótce wprowadzimy do oferty również przyssawki na podciśnienie.

Czy artykuł okazał się pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten post.

David jest redaktorem bloga pneumatig i głównym autorem jego artykułów. Jest także studentem automatyki na Politechnice Gdańskiej.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x