Jak wybrać zbiornik na gaz płynny?

Jak wybrać zbiornik na gaz płynny?

Coraz więcej Polaków decyduje się na ogrzewanie domu gazem płynnym. Jest to rozwiązanie mające mnóstwo zalet. Efektywność tej metody grzewczej zależy od paru istotnych czynników – w tym od wyboru odpowiedniego zbiornika stanowiącego najważniejszy element całej instalacji.

Dlaczego warto ogrzewać dom gazem płynnym?

Na ogrzewanie domu gazem płynnym opłaca się zdecydować z kilku ważnych powodów. Jest ono przyjazne dla środowiska, wygodne i powszechnie dostępne. Instalację zbiornikową da się zamontować prawie wszędzie. Dobrej jakości gaz płynny jest wydajny i wysokokaloryczny – zawartość jednego zbiornika w zupełności wystarcza zarówno do ogrzania domu, jak i podgrzania wody i zasilenia urządzeń gazowych. Nowoczesna instalacja gazowa jest praktycznie bezobsługowa – użytkownik musi tylko ustawić odpowiednie parametry kotła grzewczego. Aby całość funkcjonowała prawidłowo, podstawową sprawą jest wybór zbiornika na gaz.

Zbiornik na gaz płynny – jaka pojemność?

Jest kilka przesłanek, które trzeba mieć na uwadze, wybierając zbiornik na gaz do ogrzewania domu. Cena zależy głównie od pojemności zbiornika oraz od tego, czy właściciel posesji chce go kupić, czy wziąć w dzierżawę. W ofercie  Amerigas dostępne są modele o pojemności 2700 l, 4850 l oraz 6600/6700 l. Na potrzeby statystycznego gospodarstwa domowego najmniejsza pojemność powinna okazać się w zupełności wystarczająca.

Zbiornik na gaz płynny – jaki rodzaj?

Dostępne są dwa rodzaje zbiorników na gaz płynny – naziemne i podziemne. Modele naziemne przeznaczone są na większe posesje, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki. Z kolei zbiorniki podziemne można z powodzeniem montować nawet na niedużych działkach – pod warunkiem jednak, że poziom wód gruntowych osiąga tu niski poziom.

Zbiornik na gaz płynny – kupić czy dzierżawić?

Większość klientów firm dostarczających gaz płynny decyduje się na dzierżawę zbiornika. Jest to o tyle wygodne, że po zakończeniu umowy wystarczy oddać go dystrybutorowi paliwa. W przypadku dzierżawy można też liczyć na pomoc przy załatwianiu formalności związanych z montażem instalacji.

Czy artykuł okazał się pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni ten post.

David jest redaktorem bloga pneumatig i głównym autorem jego artykułów. Jest także studentem automatyki na Politechnice Gdańskiej.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x