Sumake – co to za firma?

Taipei nocą
Taipei nocą

Sumake jest firmą Tajwańską, główny jej odział mieści się w Taipei, nowoczesnym i zamożnym mieście będącym jednym z najaktywniej rozwijających się ośrodków przemysłowych nie tylko na Tajwanie, ale wręcz w całej Azji – swoje siedziby ma tam kilka tysięcy przedsiębiorstw i zakładów przemysłowych. Miasto jest międzynarodowym ośrodkiem handlowym i miejscem organizacji światowych targów informatycznych.
Tajwan jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się krajów na świecie,  przy którym Polska wypada blado w zestawieniu różnych wskaźników ekonomiczno – gospodarczych.

Polska a Tajwan zestawienie wskaźników ekonomicznych
Polska a Tajwan zestawienie wskaźników ekonomicznych

Firma SUMAKE posiada wieloletnie doświadczenie w branży pneumatycznej, narzędzia pneumatyczne produkuje od ponad 25 lat, a w roku 2000 wraz z Europejską firmą Lacme, Francuskim producentem urządzeń pneumatycznych, utworzyła spółkę typu joint venture, rozszerzając swoją działalność o produkcję sprężarek tłokowych. Narzędzia pneumatyczne produkowane przez firmę SUMAKE są eksportowane na cały świat.

Agenci Sumake na Świecie
Agenci Sumake na Świecie

Jakość

SUMAKE posiada certyfikat ISO 9001, rozbudowany dział QC (Quality Controll), wszystkie ich produkty (zarówno sprężarki jak i narzędzia pneumatyczne) posiadają certyfikat CE, a nad jakością produkcji w fabryce w Chinach czuwają nieustannie Francuscy inżynierowie. Przed wysyłką każdy produkt przechodzi gruntowną kontrolę jakości. Proces kontroli jakości rozpoczyna się już w początkowej fazie – podczas projektowania urządzenia i trwa aż do momentu przygotowania ich do wysyłki.
To wszystko, wraz z latami doświadczeń, gwarantuje wysoką jakość produktów, docenioną przez wiele firm na całym świecie.

Innowacje

Nagroda Doskonałe Narzędzie, Japonia 2002
Nagroda Doskonałe Narzędzie, Japonia 2002

Jeżeli chodzi o innowacyjność stosowanych rozwiązań SUMAKE wielokrotnie udowodniło, że jest liderem na tym polu. W 2002 roku ich przemysłowe wkrętarki pneumatyczne zdobyły na międzynarodowych targach w Osace (Japonia) nagrodę “Excellent Tool”. Narzędzia pneumatyczne produkowane przez SUMAKE są chronione wieloma patentami i posiadają wiele innowacyjnych rozwiązań o czym już pisaliśmy na blogu – między innymi układ napędowy we wkrętarkach pneumatycznych, czy szwajcarski silnik napędowy wysokiej precyzji wykorzystany we wkrętarkach elektrycznych, lub nowatorski system chłodzenia zastosowany w osuszaczach SUMAKE. Dzięki intensywnej pracy działu R&D (Research and Development) nowe rozwiązania wprowadzane są każdego roku, nieustannie zwiększając jakość, wytrzymałość i niezawodność produktów SUMAKE. Jednym z ostatnio wprowadzonych na rynek produktów są wkrętarki przemysłowe z maksymalnym momentem obrotowym 28Nm – tak duże wkrętarki były do tej pory produkowane jedynie przez prawdziwych gigantów branży.

Ogromny wybór produktów

Gama produktów SUMAKE obejmuje wszelkie możliwe narzędzia pneumatyczne, między innymi wkrętarki pneumatyczne, młotki pneumatyczne, klucze, wiertarki i wiele innych. Ponadto tajwańska firma produkuje rewelacyjne jakościowo i bardzo konkurencyjne cenowo osuszacze sprężonego powietrza i wiele różnorodnych akcesoriów (w tym części zamienne).

Narzędzia pneumatyczne sumake
Narzędzia pneumatyczne sumake

Na osobny akapit zasłużyły narzędzia przemysłowe – seria narzędzi pneumatycznych specjalnie przystosowana do ciągłej pracy w ciężkich warunkach. Są one zbudowane z opatentowanych materiałów kompozytowych i stopów aluminium, zapewniających ich wysoką trwałość i niezawodność. Duży nacisk położono także na ergonomię – kształt uchwytu i pokryta elastycznym tworzywem obudowa mają zagwarantować maksymalny komfort pracy.

Z pewnością jeszcze wielokrotnie na łamach bloga będziemy prezentować kolejne produkty SUMAKE z naszej oferty. Dodam jeszcze, że jesteśmy oficjalnym dystrybutorem firmy Sumake na Polskę.  W naszym sklepie internetowym, można znaleźć większość produktów z  oferty SUMAKE, w tym oczywiście narzędzia pneumatyczne.

Czy artykuł okazał się pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten post.

David jest redaktorem bloga pneumatig i głównym autorem jego artykułów. Jest także studentem automatyki na Politechnice Gdańskiej.

Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kacper
Kacper
13 years ago

Szczerze mówiąc jestem w niezłym szoku po obejrzeniu tych danych statystycznych. Wiem że na Tajwanie produkuje się sporo podzespołów komputerowych, ale żeby PKB było 2x większe? Tajwan to przecież niewielka wyspa. Skąd pochodzą te dane?

trackback
11 years ago

[…] samoczynne rozładowanie baterii nastąpiło po ponad 3 miesiącach. Po raz kolejny (pierwszy raz w Osace w 2002) tajwańska firma potwierdziła, uzyskując wynik lepszy od japońskiego odpowiednika, wysoką […]

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x