Dwa nowe produkty do warsztatów samochodowych

Nieubłaganymi krokami zbliża się wiosna, czyli tradycyjnie okres wzmożonej pracy w warsztatach samochodowych. Pracy wynikającej w dużej mierze z okresowej wymiany opon, ale nie tylko. Wiosną robi się przeglądy, dokonuje drobnych napraw i, co jest szczególnie istotne, wiosną wzmaga się również ruch na drogach. Wzmożony ruch w konsekwencji prowadzi do różnego rodzaju mniejszych i większych kolizji, spowodowanych często przez opady deszczu (i mokrą nawierzchnię), czy z drugiej strony słońce które potrafi oślepiać kierowców i ograniczać widoczność.

W tym sezonie przygotowaliśmy dla warsztatów samochodowych kilka nowych produktów, które mogą się okazać przydatne przy codziennej pracy w tych warsztatach które powszechnie korzystają z mocy sprężonego powietrza.

Przyssawka do wyciągania wgnieceń

W pierwszej kolejności absolutna nowość na naszym rynku – pneumatyczna przyssawka do wyciągania wgnieceń powstałych w wyniku drobnych stłuczeń czy kolizji. Pozwala na bezpieczne pozbycie się wgnieceń karoserii z dachu, drzwi czy paneli bocznych (w samochodach dostawczych) bez uszkodzenia powierzchni lakierniczych. Przyssawka pneumatyczna, dzięki podciśnieniu gwarantuje stabilną przyczepność i nie pozostawia żadnych śladów. Po zamocowaniu przyssawki wystarczy szarpnąć młotem bezwładnościowym, a jeżeli to konieczne czynność powtórzyć. W zestawie znajdują się przyssawki w trzech rozmiarach, oraz zaczep z hakiem (przy bardziej skomplikowanych operacjach blacharskich). Na poniższym filmie możecie obejrzeć narzędzie w działaniu.

Mini klucz pneumatyczny

mini klucz pneumatyczny
Mini klucz pneumatyczny firmy Sumake

Kolejnym, godnym uwagi narzędziem przygotowanym przez firmę Sumake jest mini klucz pneumatyczny ST-5149. Niech nie zwiodą was jego niewielkie rozmiary (długość całkowita to jedyne 99 mm), zastosowany w nim mechanizm udarowy typu Jumbo Hammer jest w stanie osiągnąć moment obrotowy 678 Nm niemalże natychmiast po uruchomieniu. Przy tych rozmiarach jest to wynik imponujący. To właśnie te rozmiary w połączeniu z relatywnie wysoką mocą są główną zaletą tego klucza – dzięki temu może być stosowany w naprawdę trudno dostępnych, ciasnych i wąskich miejscach gdzie stosowanie tradycyjnych kluczy jest bardzo utrudnione czy wręcz niemożliwe. Idealny do stosowania w zamkniętych przestrzeniach w komorze silnika, czy w specjalistycznych maszynach. Klucz posiada solidną obudowę z wzmocnionego aluminium, wbudowaną regulację prędkości i kierunku obrotów, a wylot powietrza został umieszczony w rękojeści, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Czy artykuł okazał się pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten post.

David jest redaktorem bloga pneumatig i głównym autorem jego artykułów. Jest także studentem automatyki na Politechnice Gdańskiej.

Subscribe
Notify of
guest

1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x