Nowe elementy przygotowania powietrza

Przygotowanie powietrza

Z nowym rokiem wprowadziliśmy do naszej oferty zupełnie nową serię zespołów przygotowania powietrza z gwintem 1/2″. W chwili obecnej są już dostępne w sprzedaży i można je zamawiać w naszych sklepach internetowych, gdzie są oznaczone kodem AGD-F-*, gdzie F oznacza oczywiście FANTASTYCZNY.

Zalety

Pierwszą rzeczą jaka rzuca się w oczy jest jednolita, modułowa budowa. Połączone elementy ściśle przylegają do siebie, a korpus każdego z nich ma identyczne wymiary (56 mm × 57 mm × 53 mm), identyczna jest także wysokość kubków filtra i smarownicy. Dzięki temu rozwiązaniu cała stacja przygotowania powietrza zajmuje możliwie mało miejsca, a także, dzięki ścisłemu przyleganiu elementów, bardziej odporna na wniknięcie do środka potencjalnie szkodliwych substancji zewnętrznych (oleje, smary, pył).

Kolejną charakterystyczną cechą nowej serii elementów przygotowania powietrza jest ich wyjątkowa wytrzymałość. Wszystkie elementy są sztywne, nie ma luźnych części, obudowa jest wyjątkowo mocna, całość (mowa o stacji filtr-reduktor + smarownica) prezentuje się naprawdę solidnie. Wewnętrzny korpus każdego elementu jest wykonany z cynku odlewanego ciśnieniowo (tzw. odlewanie kokilowe), natomiast zewnętrzna obudowa, oraz kubki filtra i smarownicy są pokryte specjalnym stopem aluminium (korzystny parametr konstrukcyjny – lekkie i bardzo wytrzymałe). Kubki są wykonane z poliwęglanu – ich twardość i odporność na ściskanie jest zbliżona do aluminium.

Dzięki tak dobrym parametrom i solidnej konstrukcji elementy przygotowania powietrza z tej serii mogą pracować z ciśnieniem wejściowym 16 bar – maksymalne ciśnienie wyjściowe 12 bar. Są to tym samym pierwsze elementy przygotowania powietrza w naszej ofercie mogące pracować z ciśnieniem większym niż 10 bar. Regulacja odbywa się przy pomocy pokrętła, które można zablokować na wybranej pozycji. Inne istotne parametry to zakres temperatur pracy od 0° do 60°C, a także stopień filtracji (dla filtra) wynoszący w opisywanych modelach 40µm (w przyszłości będą dostępne modele z filtracją 5µm).

Zdjęcia

Nowe elementy przygotowania powietrza
Nowe elementy przygotowania powietrza
Stacja przygotowania powietrza z serii AGD-F
Stacja przygotowania powietrza z serii AGD-F
Zbliżenie stacji przygotowania powietrza z serii AGD-F
Zbliżenie
Stacja przygotowania powietrza - widok z boku
Stacja przygotowania powietrza z przymocowanym uchwytem

Czy artykuł okazał się pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten post.

David jest redaktorem bloga pneumatig i głównym autorem jego artykułów. Jest także studentem automatyki na Politechnice Gdańskiej.

Subscribe
Notify of
guest

1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x