Nowe narzędzia – nitownice

Właśnie poszerzyliśmy naszą ofertę narzędzi Sumake. Dzisiaj prezentujemy nowe nitownice pneumatyczno hydrauliczne z serii “V” – ST-66155V, oraz ST-66192V. Symbol V w modelu narzędzia oznacza Vacuum (próżnia). Zastosowany w nitownicach z tej serii system próżniowy zapobiega wypadaniu nita, pozwalając na obsługę narzędzia bez przytrzymywania go, w miejscach trudno dostępnych.

Nitownica ST-66192V
Nitownica ST-66192V

Nitownice pneumatyczne z tej serii należą do grupy narzędzi przemysłowych, cechujących się zwiększoną wytrzymałością, niewielką wagą i niezawodnością, a więc tym, na co Sumake tradycyjnie kładzie duży nacisk w tej grupie narzędzi. Obudowa wykonana ze wzmocnionego tworzywa sztucznego, ergonomiczny, gumowy uchwyt, precyzyjny silnik pneumatyczny o dużej mocy, system próżniowy, to wszystko gwarantuje długi okres użytkowania narzędzia i pozwala na pracę ciągłą w trybie wielozmianowym.

Głowica Nitownicy pneumatycznej
Głowica Nitownicy

Na komfort pracy użytkownika wpływa zarówno waga jak i nowa technologia amortyzacji. Waga obu urządzeń (odpowiednio 1,8 i 1,9 kg) w stosunku do parametrów (wytrzymałość i wydajność) jest satysfakcjonująca, zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę możliwość podczepienia nitownicy na balanserze (standard w narzędziach przemysłowych Sumake). Nowy system amortyzacji zapewnia niski odrzut i wytłumianie wibracji, co także pozytywnie wpływa na wygodę użytkowania.

Przyłącze powietrza
Obrotowe przyłącze powietrza z zaworem odcinającym

Wygodę pracy zapewnia także uniwersalne, obrotowe (360°) przyłącze powietrza (1/4″), dzięki któremu można w zależności od potrzeb kontrolować położenie przewodu zasilającego. Dodatkowo jest ono wyposażone w zawór odcinający pozwalający na płynną regulację przepływu powietrza.

Co więcej nitownice pneumatyczno hydrauliczne z serii V są wyposażone w zawór bezpieczeństwa, który w momencie przekroczenia dopuszczalnego ciśnienia pracy automatycznie je obniży do odpowiedniego poziomu.

Porównanie podstawowych parametrów Nitownic pneumatycznych
ST-66155V ST-66192V
Standardowe nity zrywalne Ø 2,4 – 4,8 mm Ø 4,8 – 6,4 mm
Nity strukturalne typu MAGNA-LOK, MONOBOLT, ORLOCK Ø 2,4 – 4,8 mm Ø 4,8 – 6,4 mm
Skok roboczy 19,5 mm 15 mm
Siła osadzania 10676 N (1088 kgs) 16622 N (1695 kgs)
Ciśnienie pracy 5,9 bar – 6,2 bar 5,9 bar – 6,6 bar
Dostępne końcówki 2,4 mm, 3,2 mm, 4,0 mm, 4,8 mm 4,8 mm, 5,6 mm, 6,4 mm

Zapraszamy także do zapoznania się z naszą pełną ofertą nitownic pneumatycznych. Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi produktami w naszej ofercie zachęcamy do subskrypcji kanału RSS nowości w sklepie pneumatig.eu.

Czy artykuł okazał się pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten post.

David jest redaktorem bloga pneumatig i głównym autorem jego artykułów. Jest także studentem automatyki na Politechnice Gdańskiej.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x