Wyspy Zaworowe SCV

W tym roku oferta elektrozaworów YPC poszerzyła się o bardzo interesującą pozycję, a mianowicie wyspy zaworowe SCV. Jest to kompletne rozwiązanie łączące wyspę zaworową, system wieloprzyłączeniowy oraz elektrozawory kartridżowe SCV w jedną niewielką skrzynkę.

Z profilu skrzynka jest niemalże kwadratem o boku 95 mm (mowa o SCV311-IP, dokładne wymiary dostępne poniżej), a jej długość jest uzależniona od ilości zamontowanych elektrozaworów. Szerokość skrzynki jest o około 30 mm mniejsza niż alternatywne rozwiązanie z elektrozaworów i płyty wieloprzyłączeniowej, a szerokość jednego zaworu kartridżowego to zaledwie 15 mm. Modułowa budowa wyspy zaworowej pozwala znacząco zaoszczędzić miejsce w instalacji, zmniejszając jednocześnie dodatkowe okablowanie. Montaż, czy wymiana zaworów jest wyjątkowo prosta i szybka. Sama obudowa jest wytrzymała i odporna na warunki zewnętrzne.

Wymiary wyspy zaworowej SCV311-IP-D4-12
Wymiary wyspy zaworowej SCV311-IP-D4-12

Sterowanie wyspą zaworową odbywa się z wykorzystaniem złącza D-Sub (25 pinów).

Schemat budowy wyspy zaworowej SCV300
Schemat budowy wyspy zaworowej SCV300

Same elektrozawory wchodzące w skład wyspy SCV311-IP odpowiadają, pod względem parametrów technicznych elektrozaworom z rodziny SF3000. Podstawowe dane techniczne:

Reasumując, jest to bardzo korzystne rozwiązanie – kompletny system sterujący wyspą zaworową, oszczędność miejsca w instalacji, obniżenie kosztów obsługi, zwiększone bezpieczeństwo i odporność na warunki zewnętrzne. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Czy artykuł okazał się pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni ten post.

David jest redaktorem bloga pneumatig i głównym autorem jego artykułów. Jest także studentem automatyki na Politechnice Gdańskiej.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x